Co je koučink

Můžete se stát lepším v čemkoliv, po čem toužíte. Jen na vás záleží, na jakou úroveň svůj život chcete posunout. Díky koučinku můžete snáze a rychleji najít cestu ke svým vysněným cílům. 

Jakých oblastí se koučování může týkat

 • Vztahy - lepší fungování v rámci stávajících vztahů, navazování nových
 • Kariéra - změna či posun vaší kariéry na novou úroveň
 • Podnikání - vybudování vlastní praxe
 • Finanční svoboda - stabilita, nezávislost, nacházení nových zdrojů
 • Zdraví - zlepšení kvality zdraví díky změně přístupu k sobě samotnému
 • Sport - zlepšení sportovních výkonů díky jasnému zaměření na cíl
 • Rozvíjení kreativity - odhalování vašeho potenciálu, nalézání nových přístupů k životu
 • Duchovní cesta a osobní rozvoj - nalezení vztahu sám k sobě, posílení svých silných stránek
 • Pravidelná součást psychohygieny - důležitá, avšak často opomíjená oblast našeho života

Co přináší spolupráce s koučem

Díky spolupráci s koučem už nemusíte být na důležité změny ve vašem životě sami. Společně zvládneme i ty největší výzvy - vědomě a tak, abyste se z nich co nejvíce naučili. Zaměříme pozornost na vaše sny, touhy a přání. Odhalíme slepá místa ve vaší mysli, která sami nevidíte - právě tam jsou odpovědi, které potřebujte a chcete znát. Budeme nacházet nové cesty a přístupy, tak abyste mohli žít život podle svých představ. Zažijte mnoho AHA momentů. Budete se lépe a rychleji učit ze svých chyb, bude vás to posouvat a bavit.

K tomu pomáhají účinné a profesionální koučovací metody, které jsou postaveny na prověřených základech. Můžete tak získat:

 • Větší sebedůvěru - naučíte se více naslouchat svému vnitřnímu hlasu
 • Odvahu objevovat nová teritoria a dělat to, co vám dává smysl
 • Více času a energie - budete snáze rozpoznávat, co je pro vás skutečně důležité
 • Radost ze života - budete si víc užívat to, co děláte každý den
 • Kreativitu - chuť zkoušet nové věci
 • Odhalíte své silné stránky i vnitřní sabotéry - lépe poznáte sami sebe
 • Posílíte své sebevědomí a odhodíte pochybnosti
 • Uvidíte svůj úspěch a budete si užívat každý krok na vaší cestě
Poznej své JÁ - online koučink a poradenství

...možná zrušíte svá limitující přesvědčení a vyzkoušíte netradiční řešení.

„Koučování je pro mě prostředek, metoda k seberozvoji a k tomu tvořit si život podle vlastních představ. Můj život díky tomu změnil zásadním způsobem. Našla jsem sama sebe, svou hodnotu, své směřování a vlastní cestu. Koučování mi pomáhá zpracovat minulost, žít přítomností a těšit se na budoucnost.“
Hanka M.novinářka a koučka

Co je důležité vědět

Kouč je průvodcem na vaší cestě. Pokládá otázky, které byste si velmi pravděpodobně sami nepoložili a které vám pomáhají najít vhodné řešení. Při koučování se zaměříme na přítomnost a budoucnost v oblasti, kterou chcete rozvíjet. Na své řešení si přijdete sami. Jen vy sami víte, jaká cesta je pro vás nejlepší. Vždy máte k dispozici všechny zdroje potřebné k tomu, abyste došli k cíli, který jste si vytyčili a zároveň jste vždy plně schopni své stávající i nově objevené zdroje využít ve svůj prospěch.

Kouč pro vás vytváří bezpečný prostor, kde dochází k uvědoměním, která vás posouvají na vaší cestě vpřed. Během koučování nečekejte žádné rady. Velmi důležitou součástí každé koučovací konverzace je nehodnotící uvědomění

Váš úspěch závisí na vaší zodpovědnosti a osobním přístupu.

Kdy je koučink vhodný

 • Když chcete změnit to, co vám nevyhovuje či uskutečnit důležité životní rozhodnutí.
 • Když potřebujete dosáhnout lepších výsledků v jakékoli oblasti vašeho života.
 • Když máte v úmyslu se dále rozvíjet a zdokonalovat.
 • Když chcete snáze dosahovat svých záměrů a ušetřit svůj čas.
 • Když potřebujete či chcete získat více času na sebe a svou rodinu.
 • Když toužíte zlepšit své vztahy a nalézt rovnováhu ve vašem životě.
 • Když se chcete rozhodovat v souladu se svým zaměřením a nalézt cestu sami k sobě.

UPOZORNĚNÍ
Koučink není terapie, není proto vhodný pro léčbu psychických nemocí. Je určen pouze pro zdravé lidi jako metoda osobního rozvoje. Koučink neanalyzuje minulost, ale pracuje se současností a budoucím žádaným stavem. Pokud potřebujete řešit problémy z minulosti, je vhodné obrátit na psychologa či psychoterapeuta.

Zdroj: Koučinkportál

„Koučování mi přišlo do života ve správnou chvíli. Od počátku koučování se v mém životě začaly dít věci – postavila jsem se na vlastní nohy, rozšířila pracovní úvazek, přihlásila se do kurzu, o kterém jsem přemýšlela, opět se začala věnovat svým koníčkům… A samozřejmě s tím vším mi do života začali přicházet i správní lidé, kteří jsou mi na mé cestě oporou. Koučování mi pomohlo uvědomit si sebe a svou hodnotu.“
Marta S.pedagogická asistentka na ZŠ

Jak probíhá spolupráce

Koučovací setkání mají různou podobu, která záleží na domluvě mezi námi – mohou probíhat formou online setkání přes zoom, telefonického rozhovoru nebo osobního setkání.

Při první strategické hodině si upřesníme, o čem je koučování, jak probíhá a jaké jsou jeho možnosti. Zároveň si ujasníme, v jaké oblasti se chcete posunout, co je pro vás klíčové téma v životě, na co se chcete zaměřit a co ještě více rozvinout.

Důležité a velmi užitečné je ujasnit si témata, která jsou pro vás aktuální, kterými právě procházíte. Společným cílem je pomoci vám na cestě za splněním vašich snů. K tomu je potřeba maximální otevřenost a upřímnost na obou stranách, jedině tak můžete mít z koučování opravdový užitek. Vždy vycházíme z toho, co můžete ovlivnit, změnit či upravit ve vašem životě tak, abyste se v něm cítili lépe.

Nezbytná je také vzájemná důvěra. Ze strany kouče máte jistotu, že to, co na setkání zazní, zůstane vždy pouze mezi námi.

Pokud si budeme vzájemně vyhovovat, domluvíme se na pravidelném setkávání se po dobu 3-6 měsíců. Schůzky probíhají obvykle 1x týdně, někdy jednou za dva týdny v závislosti na tématu, akutnosti situace a vašem záměru. V případě, že jste rozhodnutí pro změnu a chcete se v životě posunout, určitě spolu najdeme vhodné řešení.

Máte-li jakékoli další otázky, neváhejte se ozvat, protože s koučem je cesta k vytyčenému cíli vždy rychlejší.

“Pro koučování jsem se rozhodla až v tu chvíli, kdy jsem byla ochotna být k sobě upřímná a dovolila jsem si říkat věci nahlas. Byla to ta chvíle, kdy mi začalo záležet na sobě a konečně jsem začala být sama sobě prioritou. Koučovaní pro mě znamená postupné nalézání sebe sama, i přes všechny vnitřní bolesti a kolikrát i odhodlání jít na “holou kost”, být k sobě pravdivá. Pro mě je to cesta sebelásky. Zároveň je pro mě koučování velice přínosné také v profesním životě. Je prostředkem k získání sebevědomí, rovnováhy a vytyčení jasných cílů a hlavně cest, jak jich dosáhnout. S koučem se mi spolupracuje báječně, společně odkrýváme nové cesty a poznatky, nebo jen oprášíme to, co už tam dávno bylo.”
Lenka G.realitní makléř a právník
Poznej své JÁ - online

Mám zájem o úvodní konzultaci

v rozsahu 30 min ZDARMA